Tekstil ve Moda

Feminen Ne Demek

Kadın elbiseleri
Feminen; kadınsı, kadına benzer, dişi, dişil, kadın gibi, kadınımsı anlamına gelir. Kadınsı özelliklere fazlasıyla sahip olma durumuna denir. Davranış, moda ve kılık kıyafet bakımından kadına özenen (erkek), kadınımsı, efemine olarakta açıklanabilir. Maskülen teriminin zıt anlamlısıdır.

Beden ve ruh özelliklerinin bir ya da birkaçı yönünden erkekten çok kadına benzeyen (kişi) anlamlarına gelir. Sıfat olan sözcük, ingilizce effeminate kelimesinden dilimize geçmiştir.
Kadınsı elbiseler
Feminen giyim tarzı ise kadınsı hatları vurgulayan giyim stili için kullanılmaktadır. Modada feminen tarzı içine şu tür elbiseler ve aksesuarlar girer: Beli ince gösteren ve bele vurgu yapan kıyafetler, genellikle kloş kesim etekler ve elbiseler, romantik ve ince detayları olan şık bluzlar, dantel ya da tül detayları, çiçek ya da minik desenli kıyafetler, her çeşit etek, taşlar ve boncukların kullanıldığı kıyafetler, ince topuklu ayakkabılar, zarif ve şık takılar, küpeler, bileklikler, halhal, fiyonklar ve aksesuarlar, uzun saç kesimi, örgü saçlar, saç bantları, tokalar.

6 yorum:

kız özellikleri gösteren, kız gibi giyinen erkek veya kızsal şeyler, eşyalar, elbiseler, saçlar, görüntü vb sahip olan anlamına gelir

herşeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler feminizm'inde fazlası rüküş oluyor.

feminenin tersi yani zıddı maskülendir,

Feminist insanlar biraz feminen olsa keşke ama nerde: feminizm, feminist hareket, ezilen kadın vb ideolojiye inananlar; çevremizde bu tür kızları görüyorum erkek karşıtlığını erkek gibi olmak zannediyorlar neymiş efendim sütyen takmazmış, çünkü bu erkeklerin dayatmasıymış erkekler üstsüz; memeleri açık dolaşıp, kadınların memeleri sütyen içine hapis edilemezmiş! koltuk altını almak gereği de duymuyor bu kadın arkadaşlar. Haa bayan denirse kıyameti koparır o yüzden kadın dedim, kadın-kız ayrımına da karşı bu cins insanlar (azılı feministler) neden çünkü erkeklerde böyle bir ayrım yokmuş. O kadar itici ki bizim yerli feministler, ukraynalı femen kızları hiç değilse memelerini açıp protesto yapıyorlar güzel güzel, bunlar açsa millet yüzünü çevirecek o yerli feminist kıllı kızlardan. Bu kızlar çevrede erkek gibi dolaşıyor bir de maço tavırları var çünkü feminenlerin hakkını savunurken kadınlığını ön plana çıkarmaz. Erkeklerle her durumda eşit olacak ya, parfüm, deodorant hak getire, saçını tara, kendine bir bak arkadaşım. Kadınsın biraz dişi ol! yok erkek fatma gibi dolaşacak etrafta. Kadınlar lütfen biraz feminen olun, maskülen tarzı ara ara deneyebilirsiniz ancak bunu hayat felsefesi olarak uygulamayın lütfen.

ünala belli kısımlarda katılıyorum ama hepsine değil tabi ki de. feminizmde diğer herşeyde olduğu gibi bir kişinin veya birkaç kişinin hatası bütün gruba yani diğer feministlere mâl edilemez. Bir kaç feminist kirli pasaklı diye bütün hepimiz öyle değiliz. Artık erkekler şunu kabul etmeli dünyayı kadınlar yönetiyor, erkeklerini kadınlar seçiyor ve toplumsal baskının azalmasıyla birlikte, erkeğini istediği an değiştirebiliyor, isterse yeni bir erkeği hemen bulabiliyor, birden çok erkeği aynı anda idare edebiliyor, artık kadınlar güçlü ve bu gücün kendilerinde olduğunu çok küçük yaşlarda fark ediyorlar. Kadının zekasına güç yetiremeyen bazı erkekler onlara şiddet uygulayabiliyor ama bu gerçeği değiştirmiyor ve erkeğin çaresizliğini ve kadınlar karşısında aciz kaldığını ispatlıyor. işimiz var ortalama zekamız erkeklerden daha fazla hatta bazı kadınlar erkekler ile oyuncak gibi oynuyor.

feminizm batının oyunu arkadaşlar :) ne zaman bizi feminist veya erkekçi diye böldüler o zaman bizi yönetmeye başladılar. ne diyim ben biraz beyim bilirciyim size kolay gelsin.

Haftalık En Çok Okunanlar