Tekstil ve Moda

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz

Olduğunuzdan biraz daha zayıf görünmek istediğimizde bunu bazı moda hileleri ile başarabileceğinizi biliyor muydunuz? Fazla kiloları kapatmak, belli beden bölgelerini daha ince göstermek ve zayıf görünmek için nasıl giyinmeli önerileri inceleyelim. 

Hepimiz, kendimiz iyi hissedeceğimiz bir şekilde görünüp hissedebilmek ve fazla vücut ağırlığını atmak için en son moda diyetleri ve egzersiz yöntemlerini takip etmeye çabalasak da, bunu bazen başaramayabiliyoruz. Ancak bedenle barışmak, bazı beden bölgelerimizin beden yapımızla alakalı olduğunu kabul etmek ve daha zayıf görünmek için kıyafet seçimi yapmak konusunda bilgilenmek gerekebiliyor. 

Olduğumuzdan daha ince ve daha zayıf görünmek için ne yapmalıyız konusunun ilk adımı beden yapımızı fark etmektir. Örneğin ince belli görünmek isteyen birinin büyük kemerler, alt beden ve üst bedeni birbirinden ayıracak vurgulara dikkat çekecek detayları sağlayacak aksesuarlar kullanmak gibi. 

Bedenine göre giyinmeyi biliyor muyuz 
Olduğundan daha ince görünmenin püf noktaları arasında doğru bedeni seçmek olduğunu unutmamak gerekiyor.Sanılanın aksine, bedeninize göre çok büyük veya çok küçük kıyafetler giymek sizi her zaman daha ince göstermez. Bol ve hacimli kıyafetlerin sizi olduğunuzdan daha büyük gösterme olasılığı daha yüksektir. Bunun yanında olması gerekenden daha dar kıyafetler giymek de bedenin belli bölgelerini sıkarak fazla kilonun çok daha fazla göze batmasına sebep olacaktır. Kıyafet seçimlerini yaparken tam bedene göre seçim yapmak oldukça kritik. 

Doğru iç çamaşırı ve korse seçimi 
Özellikle sütyen seçimenin abiyede zayıf görünmek için çok önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Çoğunlukla ince ve beden hatlarını belli eden kumaşlardan dikilen abiye kıyafetlerin içine giyilen iç çamaşırları sayın görünmek için nasıl giyilmeli konusunda hassas bir yere sahip. Toplarlayıcı sütyenler, zayıf görünmek için korse ve toparlayıcılar ve elbette iz yapmayan bir külot seçmeye dikkat edin. Çoğu kadın, özel günlerde kullanmak için vücut şekillendirici korselere sahiptir, ancak günlük kullanımda rahat olmadığı fikrine kapılırlar. Ancak bedenin incelmesine de destek veren toparlayıcı korselerden, beden ölçülerinize uygun ve belli beden bölgelerini toparlamaya yönelik olanlardan tercih ederek, günlük kullanım için de faydalanabilirsiniz. 

Ayakkabı seçimine dikkat 
Moda ve stil uzmanları zayıf ve uzun görünmek için nasıl giyinmeli konusunda tüyolar verirken ayakkabı seçimine de dikkat çekiyor. Yuvarlak burunlu ayakkabıların bacak boyunu kısa gösterdiğine dikkat çekerken, sivri burun ayakkabılar bacakları gerçekte olduğundan daha uzun olduğu yanılsamasını verdiği için sivri burunlu ayakkabıları tercih edilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Bacakları olduğundan daha uzun gösteren başka bit tüyo da dar pantolon altına topuklu ayakkabı giymekten geçiyor. 

Daha zayıf görünmek için renk seçimi nasıl olmalı 
Kıyafet seçimi yaparken alt ve üstte farklı renkleri, farklı renklerde baskılı kıyafetleri seçmek gözlerde yaratacağı algı farkından dolayı bel bölgesinde kalınlık hissini yaratacaktır. Bu sebeple tek renk seçimleri ince görünmek için nasıl giyinmeli sorusunun kaçınılmaz cevaplarından biridir. Yalnızca siyah kıyafetlerin daha zayıf gösterdiği yönündeki yanlış inanca, lacivert, kahverengi, koyu yeşil ve hatta moru da eklemek mümkün. 

Çizgili kıyafetler zayıf gösterir mi 
Moda dergilerini karıştırdığınızda karşınıza sıklıkla çıkacak zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolarının başında çizgili kıyafetler gelir. Ancak nasıl çizgili olduğuna ve bu kıyafetleri nelerle kombinlediğinize dikkat etmenizi öneririz. Enine çizgili ve kalın çizgili kıyafetler daha zayıf göstermekten ziyade daha kalın görünmenize sebep olacağından, ince görünme hileleri yapmak istiyorsanız boyuna çizgili ve ince çizgili olan kıyafetleri tercih edin. Çizgili kıyafetleri bedeninizin hangi bölgesinde daha ince bir görünüm sağlamak istiyorsanız o bölgede kullanmak doğru olacaktır. Örneğin bacak boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız, bilekten biraz yukarıda biten ve ince çizgili dar bir pantolon ve altına sivri burunlu bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Üst bedeni daha ince göstermek için dik çizgili bir gömleği düğmelerini iliklemeden giyerek, içini uygun renkte bir body ile tamamlayabilirsiniz. Çizgili kıyafetleri yalnızca diken ve yatay olarak düşünmemek lazım. Özellikle bel bölgesinin daha ince görünmesini sağlayacak verev çizgilerden üretilmiş özel tasarımları bulmak mümkün. Gelişen moda sektörü mayo desenlerinde bile, çizgilerden yararlanarak daha ince görünümü yakalamanıza olanak tanıyor. İnce gösteren mayo, ince gösteren bluz desenlerini araştırmanızı öneririz. 

Zayıf görünmek isterken kaçınılması gereken kıyafetler 
Olduğumuzdan zayıf görünmek için nasıl giyinmeli konusuna odaklanırken, nasıl giyinmemeli konusunda da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bazı parçalar var ki, sayın insanları bile olduğundan daha kilolu göstermeye sebep olabiliyor. Bunlardan biri pileli etekler. Alt bedeni üst bedene göre dengelemek istediğimizde tercih edebileceğimiz pileli etekler eğer geniş kalçanızı kapatmaktan yanaysanız uzak durmanız gereken parçalardan. Aynı şekilde pileli üstler de büyük göğüslülerin kaçınması gereken parçalar arasında yer alıyor. Bir dönemin çılgın modalarından biri haline gelen düşük bel kıyafetler de buna iyi bir örnek olabilir. Düşük bel pantolonlar bel oyuntusu, bel kavisi gibi detayları tamamen gözler önüne serdiğinden ve karındaki fazlalıkları da ortaya çıkarttığından, zayıf görünmek isteyenlerin tercih etmemesi gereken parçalar arasında yer alıyor. Bununla birlikte toparlayıcı yüksek pantolon bir jean ile beli olduğundan çok daha ince göstermek mümkün. 

Daha zayıf gösteren öneriler 
Bedenin üst bölgesini olduğundan biraz daha uzun göstermek isteyenler V yakalı bluzları seçebilirler. V yaka ilgiyi göğüs bölgesine çekeceğinden eğer alt bedene ait bir bölgeyi kapatmak istiyorsak da kullanılabilecek daha zayıf görünmek için nasıl giyinmeli taktiklerinden biridir. Eğer büyük göğüslerden şikayetçiyseniz ve üst bedende daha ince bir görünüm yakalamak istiyorsanız, toparlayıcı bir sütyen ile giyilen dar bir body üzerine çizgili uzun bir kimono, uzun bir gömlek ve hatta bedenin iki yanından uzanacak şekilde kullanacağınız bir şaldan faydalanabilirsiniz. Alt bedende daha zayıf bir görünüm yakalamak isteyenlerin odaklanması gereken en önemli noktalardan bir bacak boyunun görünümüdür. Eğer siz de zayıf görünmek için nasıl pantolon giymeli sorusunun cevabını arıyorsanız önerimiz, boyuna çizgili, geniş paçalı, yüksek belli ve yanında uzun tek bir şerit olan modelleri seçmeniz olacaktır. Olduğumuzdan daha zayıf görünmek için elbise seçimi yaparken elbisenin kumaşının ince bir kumaş olmasına ve bacak boyunun da ya tam uzun, yada diz üzerinde olmasına dikkat etmek gerekiyor. Kemerli elbiseleri tercih ederken göbek bölgesinde nasıl bir etki yaratmak istediğinize dikkat etmenizde de fayda var. Örneğin robadan ayrılan ve arkada kuşakla bağlanan bir elbise göbeği ortaya çıkartacağından bunun yerine kalın bir kemerle tam ortadan ayrılmış bir model tercih edebilirsiniz. 

Aksesuar seçimine dikkat edelim 
Dikkati fazla kilolardan başka bir yere çekmek ve zayıf görünmek için nasıl giyinmeli konusunda verilen tüyolarda sıklıkla gözden kaçan detaylardan biri aksesuar seçimidir. Her ne kadar beden yapınıza göre giyinmiş ve daha ince görünmek için bazı doğru seçimleri yapmış olsanız bile tüm bu görünümü yanlış aksesuar seçimi ile olumsuz bir noktaya taşımak da mümkündür. Dikkati aksesuarlara çekeyim derken abartılı parçaları da tercih etmemeye özen göstermek gerekiyor. Büyük çantalar, büyük küpeler, kalın ve hareketli bilezikler seçebilirsiniz. Kalın kemerler ve çizgili fularlar da belli beden bölgelerini kapatmak için sıklıkla tercih edilen aksesuarlar arasında yer alıyor. 

0 yorum: