Tekstil ve Moda

Türkiye'nin En Büyük Tekstil Firmaları

Aksa Akrilik Fabrikası
Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları arasına 46 tekstil firması adını yazdırdı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl yapılan bir araştırma sonucu; Türkiye'nin 500 büyük sanayii kuruluşu belirleniyor. Son yayımlanan rakamlara göre; Türkiye'nin 500 büyük sanayii kuruluşu arasında 46 tekstil firması kendine yer buldu. Araştırmaya göre, Aksa Akrilik ülkemizin en büyük tekstil kuruluşu olurken, Sanko Tekstil onu takip etti. Ülkemizin en büyük tekstil fabrikaları sıralaması büyüklüklerine göre aşağıda gösterilmiştir.

İşte Türkiye'nin en büyük tekstil şirketleri:

1-) Aksa Akrilik,
2-) Sanko Tekstil,
3-) Sasa Polyester,
4-) Gülsan Sentetik Dokuma,
5-) Korteks Mensucat,
6-) Beyteks Tekstil,
7-) Kordsa Endüstriyel İplik,
8-) Polimer Kauçuk Sanayii,
9-) Merinos Halı,
10-) Zorluteks Tekstil,
11-) Menderes Tekstil,
12-) Bossa,
13-) Boyteks,
14-) Altınyıldız Mensucat,
15-) Matesa Tekstil,
16-) Yeşim Tekstil,
17-) İstikbal Mobilya,
18-) Kipaş Mensucat,
19-) Hugo Boss Tekstil,
20-) Gürteks İplik,
21-) Gap Güneydoğu Tekstil,
22-) Yünsa,
23-) Üniteks Tekstil,
24-) Selçuk İplik,
25-) Flokser Tekstil,
26-) Kipaş Denim,
27-) Erdem Tekstil,
28-) Sarar Giyim,
29-) Mem Tekstil,
30-) Erak Giyim Sanayi,
31-) Akbaşlar Tekstil,
32-) Şireci Tekstil,
33-) Karteks Tekstil,
34-) Eroğlu Giyim,
35-) Royal Halı İplik Tekstil,
36-) Şirikçioğlu Mensucat,
37-) Özdilek Ev Tekstili,
38-) Işıl Tekstil,
39-) İskur Tekstil,
40-) Sun Tekstil,
41-) Akteks Akrilik,
42-) Realkom Tekstil Ürünleri,
43-) Penti Çorap,
44-) Kaşmir Halı,
45-) Nadir Teksil,
46-) Kartal Tekstil.

14 yorum:

Türkiyenin parlayan yıldızı, en büyük ihracat sektörümüz..ülkemizin lokomotif sektörü tekstil

türkiyenin istihdam politikaları icin tekstil fabrikaları bence vazgeçilmez. tarım ve tekstil sektörü en fazla insan gücü gerektiren alanlar ve işsizliğe en büyük çözüm olacaklardır.

tekstil alanındaki bu dev şirketleri, fabrikaları kutluyorum, tekstilde daha çok arge, ürge ve yeni teknolojiler istiyoruz

Türkiye bir tekstil ülkesi diyor herkes, bazılarıda hayır artık değiliz diyor. Fabrikalar yurt dışına taşınıyor, ülkemizde yerli firmalar fabrikayı taşımasa bile tekstil alanında yeni yatırım yapacaksa bangladeş, mısır, çin, türkmenistan vb. ülkeleri tercih ediyor. Bu kötü bir şey mi bilmiyorum. ancak adamlar haklı bizim memlekette hiç bir vatandaş bir mısırlı bir bangladeşli kadar düşük ücretle çalışmaz. Böyle olunca firma sahipleride haklı; o zaman düşük ücretle çalışmayan vatandaşta haklı, peki kim haksız.

Merhaba,

Türkiyenin önde gelen cüno tekstil, özak tekstil, cak tekstili unutmuşsunuz??

Iyi günler;
Biz berlinde ikamet eden Bubum Babyausstattung GmbH adinda cocuk ürünleri firmasiyiz.Bazi ürünleri adetli olarak,sizlerin bize yardimci olabileceginizi düsünüyoruz.
Istedigimiz üründen örnek verecek olur isek;Cocuk yataginin tülü,carsaf,yastik kilifi ve yorgan kilifi olmak üzere set halinde sparisler vermeyi planliyoruz.Bunun yani sira battaniyeler,yorganlar carsaflar vb.ürünlerde planimizin bir parcasi olmaktadir.
Sizinle bu konuda beraber bir calisma yapabilirmiyiz?
Saygilarimizla...
Irtibat Telefon;004917684368702 (Ilgi duyan isyerleri bizimle irtibat kurmalarini rica ediyoruz)
Hayirli isler.

Selam aleykum,
ben yusuf almanyanin Konstanz sehirinden yasiyorum bebek esalari satmak istiyorus lütfen bu nummara üzeri tel acin004915787848864.
Sagilar Yusuf

2016 yılı verilerine göre tekstilde türkiyenin en büyük şehirleri şöyle: Tekstil ürünlerinde ilk on sıra net satışlarındaki payı sıralamasında yüzde 31,5 ile İstanbul birinci, yüzde 19,6 ile Gaziantep ikinci oldu. Bursa ise yüzde 14 ile üçüncü sırada, yüzde 8 ile Kahramanmaraş dördüncü sırada yer alıyor. Denizli, Adana ve İzmir gibi iller bu listeyi takip ediyor.

aksanın kalitesini üniversitede tekstil mühendisliği bölümünde okurken iken teknik geziye gitmiştik o zaman anladım. yemekhanesine ve çalışanlarına hayran kalmıştım bir tekstil fabrikası ne kadar lüks bir yemekhaneye sahip olabilir orada gördüm. Başka pek çok tekstil fabrikasına gittim aksa akrilik çok farklı bir ortamı vardı

ya bırakın arkadaşım tekstille olmaz bu işler, bakın dünyadaki en büyük şirketlere kaç tane tekstilci var. teknoloji ve yazılımla bu ülke gelişecek hala dedesinin makineleri ile üretim yapan tekstil fabrikaları var, bunların batması hak değil de ne. bakın teslaya bakın apple'a bu firmalar türkiyeden büyük be

Merabalar ben BERNA Özbekistandan RECORD textile şirketınde çalişiyorum. kumaş boyama yapiyoruz 100% pamuk. Penye, ınterlok, suprem, 2 ıplık, 3 ıplık, rıbana, futer. ilgilenenler Barnoshka55@gmail.com.
teşekurler.

Menderes Tekstil dokuma kumasta tartismasiz Turkiye'nin en buyuk tekstil firmasidir.

Biz İstanbul Bayrampaşada baskı işi yapıyoruz her türlü baskı işleri yapılır iletişim 0536 8719816

KALİTE TEKSTİL HER TÜRLÜ ÖN HAZIRLAMA İŞLERİNİZ İTİNA İLE YAPILIR *KEMER HAZIRLAMA* KOL DUBLE*YIRTMAÇ*FERUMAR TAKMA*PAT TAKMA*APOLET HAZIRLAMA*YAKA TAKMA* YANİ BU TÜR ÖN HAZIRLIK İŞLERİNİZİ YAPIYORUZ ÇOK KALİTELİ VE ZAMANINDA TESLİM EDİYORUZ BİZE ULAŞMAK İSTERSENİZ İLETİŞİM :05340628421 MEHMET ATAM :05345902840 MUSTAFA ATAM